تبلیغات
سوخته دل - فوائد بی نظیر زیارت کربلا در دنیا و آخرت
به امید ظهورش ،که صد البته نزدیک است...
 
چند صلوات برای سلامتی و تعجیل در فرج امام زمان(عج)هدیه می کنید؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
*مزد دادن امام زمان علیه السلام براى خواندن زیارت عاشورا

حاج سید احمد (رحمة اللّه علیه ) براى من نوشت كه روز جمعه در مسجد سهله در حجره نشسته بودم . ناگاه سید موقّر معمّمى بر من داخل شد كه قباى فاخرى و عباى قرمزى پوشیده بود، نظرى كرد به آنچه در زاویه حجره بود كمى از كتب و ظروف و فرشى بود فرمود:
براى حاجت دنیا كفایت مى كند تو را و تو هر روز صبح به نیابت صاحب الزمان علیه السلام زیارت عاشورا مى خوانى و خرجى هر ماهت را از من بگیر كه محتاج احدى نباشى و قدرى پول به من داد و گفت :
این كفایت یك ماه تو را مى نماید.
و رفت رو به در مسجد و من به زمین چسبیده بودم و زبان من بند آمده بود و هر چه خواستم تكلّم بنمایم نتوانستم و حتى نتوانستم برخیزم تا سید خارج شد و همین كه بیرون رفت گویا قیودى از آن بر من بود و باز شد و شرح صدرى پیدا كردم پس برخاستم و از مسجد خارج شدم آنچه تفحص كردم اثرى از آن آقا ندیدم.

* راهنمایی در خواب بوسیله زیارت عاشورا

حجة الاسلام آقای حاج شیخ...می نویسند: مشکلی برای من پیدا شده بود که به هیچ وجه برطرف نمی شد، و اصلاح امر خانه ما هم بسته به او بود و دائمأ در ناراحتی و مشکلات خود بودم تا اینکه کتاب زیارت عاشورا و آثار شگفت بدستم رسید، و از مضامین آن آگاه شدم، تصمیم گرفتم از روز اول ماه صفر 1412 به مدت چهل روز زیارت عاشورا با صد لعن و سلام و آداب کامل و دعاء علقمه بخوانم برای رفع مشکل خودم و اصلاح امر ازدواج برادرم.34 روز برنامه زیارت را ادامه دادم تا اینکه ایام عید الزهراء مشغول تهیه کردن و فراهم نمودن لوازم عید شدم. برنامه زیارت عاشورا را فراموش کردم، چند روز گذشت خواب دیدم در منزل مادرم جلسه ی ختم انعام است و همه جمع هستند ولی شخصی که باید دعا را بخواند نیامده، گفتند: خوب است که شما دعا را بخوانید....
جریان خواب را با تلفن برای یکی از آقایان اصفهان که معبر خوبی است نقل کردم، ایشان فرمود: سه موضوع در کار شما است....سوم زیارت عاشورا می خوانده اید ترک کرده اید، کار شما با ادامه زیارت عاشورا اصلاح می شود.

بقیه برنامه را ادامه دادم، عصر روز چهلم مشکل ما حل شد و مقدمات تهیه منزل فراهم، باز مشکلاتی از جهت منزل بوجود آمد نذر کردم چهل زیارت عاشورا بخوانم، عصر روز شروع به زیارت عاشورا، خانه مناسبی مورد پسند پیدا شد در ظرف سه روز معامله خانه انجام گرفت، و بدنبال او کار ازدواج برادرم که در نذر اول مورد نظر بود اصلاح شد.


* پیامی از عالم برزخ


مرحوم حجت الاسلام دكتر امینی، فرزند علامه امینی، صاحب کتاب گرانسنگ الغدیر می نویسد:

پس از گذشت چهار سال از فوت مرحوم پدر بزرگوارم آیه اللّه علاّمه امینی نجفی یعنی سال یك هزار و سیصد و نود و چهار هجری قمری ، شب جمعه ای قبل از اذان فجر ایشان را در خواب دیدم . او را شاداب و خرسند یافتم . جلو رفته و پس از سلام و دست بوسی عرض كردم : پدر جان ! در آنجا چه علمی باعث سعادت و نجات شما گردید؟ گفتند: چه می گویی ؟

مجدّداً عرض كردم : آقاجان ! در آنجا كه اقامت دارید، كدام عمل موجب نجات شما شد؟ كتاب الغدیر... یا سایر تالیفات ... یا تاسیس و بنیاد كتابخانه امیرالمؤمنین علیه السلام ؟

پاسخ دادند: نمی دانم چه می گویی . قدری واضح تر و روشن تر بگو! گفتم : آقاجان ! شما اكنون از میان ما رخت بر بسته اید و به جهان دیگر منتقل شده اید. در آنجا كه هستید كدامین عمل باعث نجات شما گردید از میان صدها خدمت و كارهای بزرگ علمی و دینی و مذهبی ؟ مرحوم علاّمه امینی درنگ و تامّلی نمودند. سپس فرمودند: فقط زیارت ابی عبداللّه الحسین علیه السلام . عرض كردم : شما می دانید اكنون روابط بین ایران و عراق تیره و تار است و راه كربلا بسته . چه كنم ؟ فرمود: در مجالس و محافلی كه جهت عزاداری امام حسین علیه السلام برپا می شود شركت كن . ثواب زیارت امام حسین علیه السلام را به تو می دهند.(این واقعه مربوط به زمانی است که هنوز راه کربلا باز نشده بود) سپس فرمودند: پسرجان ! در گذشته بارها تو را یادآور شدم و اكنون به تو توصیه می كنم كه زیارت عاشورا را هیچ وقت و به هیچ عنوان ترك و فراموش نكن . مرتباً زیارت عاشورا را بخوان و بر خودت وظیفه بدان . این زیارت دارای آثار و بركات و فوائد بسیاری است كه موجب نجات و سعادتمندی در دنیا و آخرت تو می باشد... و امید دعا دارم . آری ! علاّمه امینی با كثرت مشاغل و تالیف و مطالعه وتنظیم و رسیدگی به ساختمان كتابخانه امیرالمؤمنین علیه السلام در نجف اشرف مواظبت كامل به خواندن زیارت عاشورا داشتند و سفارش به زیارت عاشورا می نمودند و به این جهت خودم حدود سی سال است مداوم به زیارت عاشورا می باشم.


 
 
چون حسن عاقبت نه به رندی وزاهدیست،آن به كه كارخود به عنایت رها كنیم.


یک منتظر